Bez kategorii

FAQ

Co roku spływa do nas wiele różnych pytań o pobyt na Stanicy. W tym wpisie odpowiadamy na Wasze najczęstsze wątpliwości. 

Czy uczestnicy obozów i koloni muszą posiadać własne talerze, kubki i sztućce?

Tak, nie zapewniamy tego typu wyposażenia dla wszystkich uczestników. Oczywiście, jeżeli któryś z uczestników zapomni lub zgubi w/w, jesteśmy w stanie poratować go w potrzebie.

Czy wypoczywający powinni posiadać własne śpiwory?

Tak, na wyposażeniu każdego uczestnika znajduje się lóżko, materac oraz dwa koce. W naszym magazynie znajdzie się śpiwór dla zapominalskich, jednak dla własnej wygody i komfortu warto jest zabrać własny śpiwór i poduszkę.

Adres w zgłoszeniu wypoczynku jest inny niż korespondencyjny, czy na pewno nie wkradł się jakiś błąd?

Stanica zlokalizowana jest po drugiej stronie jeziora niż sama wieś Lgiń, więc znajduje się już na terenie województwa wielkopolskiego. Podlega zatem jurysdykcji organów kontroli w Lesznie. W celach formalnych w zgłoszeniu należy podać adres:

Stanica Harcerska Komendy Hufca ZHP Wschowa w Lginiu (na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice, Leśnictwo Wilanow, odz. 85),

Stanica Harcerska w Lginiu,64-150  Wijewo, powiat Leszno, woj. Wielkopolskie.

Adres do korespondencji:

Stanica Harcerska  Hufca ZHP Wschowa w Lginiu
67-400 Wschowa
Woj. Lubuskie

Czy woda w miejscu wykorzystywanym do kąpieli jest badana przez SANEPID?

Tak, woda z miejsca wykorzystywanego do kąpieli jest badana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowej Soli. Protokół i wynik badania jest dostępny do wglądu w biurze Stanicy.

W jaki sposób odbywa się mycie naczyń po posiłkach?

Uczestnicy wypoczynku myją naczynia samodzielnie, w specjalnie do tego celu wyznaczonym miejscu nieopodal stołówki. Dostępna jest tam gorąca woda z płynem do mycia naczyń oraz pojemniki na resztki po posiłkach.

Czy na terenie bazy można rozpalać ogniska?

Stanica znajduje się w lesie na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na przepisy przeciwpożarowe oraz ochronę przyrody, ognisko można rozpalać tylko w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu na plaży.

Czy istnieje możliwość doprowadzenia prądu/ światła do tzw. kadrówki?

Tak, prąd dostępny jest również na terenie obozowym. W kilku miejscach rozstawione są skrzynki z przyłączem do prądu i bezpiecznikami. W zawiązku z ograniczoną dostępnością, warto jest zabrać na obóz własny przedłużacz.

Czy teren obozowy jest oświetlony?

Tak, teren obozowy jest oświetlony w sposób, który zapewnia bezpieczeństwo w godzinach nocnych. Ilość latarni nie jest natomiast zbyt duża, aby nie przeszkadzać w odpoczynku wypoczywającym w namiotach.

Jaka jest ilość umywalek, pryszniców oraz toalet dostępnych dla wypoczywających?

liczba toalet: 21

liczba pryszniców: 21

liczba umywalek: 39

Czy można otrzymać również namioty na suszarnie i świetlice?

Tak, w ramach posiadanego sprzętu udostępniamy również namioty na suszarnie. Zapewniamy namioty typu gwiazda na miejsca programowe, do wykorzystania przez wszystkich obozowiczów.

Jak wyglądają warunki dla zuchów? Czy mają zapewnione światło? Jak wygląda podłoga do namiotów?

Ze względów p. pożarowych nie pozawalamy na podłączanie prądu/światła do namiotów uczestników (wymóg straży pożarnej). W namiotach nie ma podłóg.

Jak często korzysta się z prysznicy? Czy jest ciepła woda? Czy w umywalniach jest ciepła woda?

Prysznice są dostępne codziennie, jednak w zależności od ilości osób na bazie oraz „sprawności” przebiegu kąpieli, niekiedy kąpiel pod prysznicami dostępna jest co drugi dzień. Codziennie natomiast dostępne są umywalnie z ciepła wodą.

Jakie toalety znajdują się na terenie bazy? Czy są one w jednym miejscu? W jakiej odległości od podobozów? Jak wygląda dbanie o porządek w toaletach – czy my sami musimy je czyścić poza bieżącymi czynnościami?   

Toalety znajdują się w dwóch miejscach na terenie obozu, w niewielkiej odległości od namiotów. Sprzątane są przez nasz personel gospodarczy.

Podobóz nr 3 jest wyposażony w własny węzeł sanitarny, który samodzielnie sprzątają obozowicze.

Czy jest możliwość czerpania picia między posiłkami? Posiadamy własne bukłaki, zależy nam by w ciągu dnia każdy podobóz miał dostęp do wody lub wody z sokiem.

Tak, wodę w dużych butelkach można pobrać z magazynu żywności i dowolnie dostarczać uczestnikom na terenie własnego obozu.

Czy jest służba kuchenna i wartownicza? Na czym polega? Jak często wypada?

Służba kuchenna polega na oczkowaniu ziemniaków (obiera maszyna) oraz sprzątaniu stołówki (zamiatanie i mycie podłogi). Zazwyczaj przypada raz na kilka dni, w zależności od ilości obozów. Grafik służb ustalany jest w czasie spotkania wszystkich Komendantów. Służba wartownicza realizowana jest w weekendy w godzinach od 8 do 16, również jest realizowana wg grafiku służb.

Czy na bazie jest boisko? Do czego? Czy dostępne są piłki do wypożyczenia?

Tak na bazie jest boisko do piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz koszykówki. Nie wypożyczamy sprzętu sportowego.

O której godzinie zaczyna się cisza nocna?

Zwyczajowo cisza nocna zaczyna się o 23.00. Nie ma natomiast przeciwwskazań do organizacji nocnych gier, pod warunkiem uzgodnienia ich z innymi obozami oraz zgłoszenia Komendantce Stanicy.

Czy rozkładacie namioty na przyjazd obozu?

Organizatorzy obozów rozkładają samodzielnie, jednak w określonych i wcześniej uzgodnionych przypadkach możemy przygotować dla Państwa obozowisko.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.